SIKÇA SORULAN SORULAR

SIKÇA SORULAN SORULARINIZ YANITLADIK

Merak ettiğiniz, ama soramadığınız tüm soruları sizin için bu kısımda cevapladık. Bu sayfa üzerinden sık sorulan sorulara hızlıca ulaşabilir, kolaylıkla destek alabilirsiniz. Hemen inceleyin!

En ve boy ölçülerinde en az + 10 cm ekstra pay vermeniz gereklidir. En’den verilen pay, yanlardan taşacak ışığı kontrol etmede önemlidir. Eğer pay verecek alan yoksa perde sıfıra sıfır olacağından sorun olmayacaktır. Boy’dan vereceğiniz pay ise perdeyi sonuna kadar açtığınızda sarım payı kalması içindir. Zamanla perdenizin alüminyum rulodan kopup düşmemesi için gereklidir. Hem zebra perdeler hem de stor perdeler için geçerlidir.

Zebra perde temizliği diğer perde türlerine göre daha hassastır. Doğru malzeme ve ekipman ile doğru bir şekilde temizlenmelidir. Genel olarak ıslak mendil, nemli bez ya da elektrikli süpürge yardımıyla yapılır. Aşağıda sizlere zebra perdelerin temizliği konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. Merak ettiğiniz konularda perde satıcınızla iletişim kurabilirsiniz.

Perde malzemeniz yıkama için uygunsa, temizlik çok kolay olacaktır. Öncelikle üzerindeki kaba pislik ve tozları elinizle aldıktan sonra elektrikli süpürgenin fırçalı ucuyla tozları çekebilirsiniz. Bundan sonra perdenizi tam düz bir zemine yatırarak varsa yumuşak bir çamaşır deterjanı karıştırılmış ılık bir suda bekletebilirsiniz. Spotlaşmış lekeleri çıkarmak için bir sünger ya da bezi köpüklü bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu lekeler ılık suda diş fırçası kullanılarak da giderilebilir. Daha sonra perdenizi temiz suyla durulayın ve sıkmadan mekanizmayı yukarı toplayarak dik konumda bekletin. Kuruduğunda mekanizmayı yerine takarak kullanmaya devam edebilirsiniz.